Będzie referendum w Starachowicach

  • 25.07.2019, 17:48
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2019-07-25sesja_rm.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Radni przegłosowali uchwałę w tej sprawie. Pytanie będzie brzmiało następująco: Czy chcesz, żeby w Starachowicach była wybudowana Instalacja Odzysku Energii tzw. "spalarnia odpadów"?

Referendum wyznaczono na dzień 8 września 2019 roku, a jego koszt to ok. 100 000,00 zł. Referendum nie jest wiążące. Jego wynik nie będzie miał wpływu na to, czy Instalacja powstanie czy nie. Jak pracowała komisja w składzie: Włodzimierz Orkisz, Monika Nowak, Mariusz Konarski i Marcin Sowula, opowiada w naszym materiale Włodzimierz Orkisz. Relację z dzisiejszej sesji przedstawimy Państwu w jutrzejszym wydaniu Faktów Starachowickich. 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stokrotka
Stokrotka 22.08.2019, 11:36
Po liczbie komentarzy widać, że Starachowiczanie mało korzystają z Internetu. W mieście nie ma informacji o Referendum, które ma być 8.września br. Skąd mieszkańcy mają wiedzieć o wyborach, których koszt, to 100 tyś. złotych. Widocznie prezydentowi zależy , żeby spalarnia powstała.
Stokrotka
Stokrotka 12.08.2019, 17:58
Właśnie dzisiaj (12.08.2019)dowieźli z Niemiec odpady komunalne.Niemcy chwalą się, że mają spalarnie, które nie trują. Czemu więc nielegalnie zwożą je do Polski? Widać te spalarnie nie zdają egzaminu!!!!
t
t 08.08.2019, 14:22
https://miastojestnasze.org/wi…

ludzie poczytajcie przestańcie się bać nowoczesności, wyjdzie z tych drewnianych chatek, spalarnia śmieci to nie jest złe rozwiązanie, całą Europa je ma
Stokrotka
Stokrotka 22.08.2019, 11:51
W Starachowicach niby ma powstać spalarnia na wysokość ponad 120m wysokości? Zmodernizowana? To samo mówi za siebie.
Jaka jest różnica poziomów między miejscem, gdzie ma powstać spalarnia, a budynkami na tzw. górce? W czyje okna będzie walił dym? Dania , to płaskie tereny. Wziąłeś to pod uwagę?
Cała Europa je ma , a do Polski nielegalnie zwożą śmieci. Czemu, to robią? Sam sobie odpowiedz.
Stokrotka
Stokrotka 08.08.2019, 16:39
Ale nie w mieście. Czy wiesz , że wydzielają się związki podczas spalania, na które nie ma ustalonych norm.Ich nie widać i nie czuć. Czy wiesz jak dużo ludzi ze Starachowic korzysta z usług Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Mamy w mieście wystarczającą liczbę zakładów z powodu strefy, które trują nas. Sama mam problemy z oddychaniem z powodu powietrza. które w Starachowicach oceniane jest na stopień trzeci (3), czyli najgorszy. Bardzo często kominy działają w nocy , gdy ludzie śpią.
Będą nam zwozić śmieci z całej Polski a może z zagranicy? Kto będzie korzystał z prądu otrzymanego z tej spalarni, bo nie mieszkańcy. Jedyne co będzie dla mieszkańców, to skażone powietrze. Nie bez powodu ludzie protestują , tam gdzie powstały spalarnie lub mają powstać spalarnie.
Stokrotka
Stokrotka 26.07.2019, 14:22
Chyba zły termin. Za mało czasu na powiadomienie mieszkańców. Czy o to chodzi? Czy nie szkoda kasy 100 tyś na referendum? Prezydent zna zdanie mieszkańców z poprzednich lat i powinien podjąć decyzję na nie dla spalarni.

Pozostałe