Chodniki, parkingi i ławki na osiedlu Południe

  • 08.08.2019, 14:56
  • Iwona Bryła
2019-08-08poludnie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mieszkańcy południowej części Starachowic mogą już korzystać z nowej infrastruktury osiedlowej. Chodnik, wygodne dojście, dwa parkingu oraz ławki pojawiły się na ulicach: Lelewela, Prądzyńskiego, Wysockiego i Dwernickiego.

Kilka małych, ale ułatwiających codzienność inwestycji zrealizowano w południowej części miasta. W ramach Budżetu Obywatelskiego zbudowano chodnik przy ulicy Lelewela, wyremontowano osiedlową drogę łączącą tę trasę z aleją św. Jana Pawła II, zmodernizowano parking na Prądzyńskiego, a na Wysockiego wykonano go od podstaw i wreszcie ustawiono nowe ławki przy ulicy Dwernickiego. Wnioskodawcą tych prac w imieniu mieszkańców był radny miejski Krzysztof Zuba.

 

Inwestycje powstały przy współpracy gminy Starachowice ze Spółdzielnią Mieszkaniową Lokatorsko – Własnościową „Wanacja”.

 

Radny Krzysztof Zuba podkreślił, że Budżet Obywatelski ma charakter prospołeczny, ponieważ pozwala na realizację zadań oczekiwanych przez mieszkańców.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zbycho
zbycho 09.08.2019, 11:11
Osiedle południowe po remoncie ulicy Jana Pawła II podoba mi się całe z wyjątkiem ogrodzenia Liceum. Jest ohydne i negatywnie kontrastuje z otoczeniem.

Pozostałe