Starachowicka kampania wyborcza Agaty Wojtyszek

  • 30.08.2019, 13:40
  • Iwona Bryła
2019-08-30wojewoda.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski i starachowiczanka rozpoczęła w swoim mieście kampanię wyborczą. Ubiega się o mandat posła z siódmego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości. Kandydatkę przyszli wesprzeć liczni samorządowcy oraz przedstawiciele służby zdrowia i świata nauki. Mówili o kompetencjach służbowych, ale także o zaletach pani wojewody, jako człowieka.

W swoich rodzinnych Starachowicach kandydująca na posła wojewoda Agata Wojtyszek mówiła o programach rządu PiS, które realizowała jako jego reprezentantka w terenie oraz o własnych inicjatywach m.in. o charakterze patriotycznym. Dużo uwagi poświęciła też staraniom o budowę w Kielcach laboratoriów Głównego Urzędu Miar oraz współpracy z władzami powiatów, miast i gmin świętokrzyskich w zakresie choćby modernizacji infrastruktury drogowej. Wojewodzie poparcia udzieliła duża grupa samorządowców, a także historycy, przedstawiciele służby zdrowia i środowiska patriotycznego. Ich wypowiedzi sprowadziły się do tego, co wyartykułowała też wójt gminy Brody Marzena Bernat: Agata Wojtyszek jest kompetentnym urzędnikiem państwowym, ale również ciepłą, pomocną i kulturalną osobą.

 

Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik podkreślił zasługi wojewody, nauczycielki z zawodu, na polu reformy edukacji.

 

Kandydatka mówiła, że jej 4 – letnia praca wojewody polegała na słuchaniu ludzi i ten sam model chce kontynuować w Sejmie.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe