Prawie 20 mln zł dotacji na Pasternik

  • 02.09.2019, 15:45
  • Iwona Bryła
2019-09-02pasternik1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Blisko 20 mln zł przyznał gminie Starachowice Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacja zostanie przeznaczona na usunięcie nadmiaru mułu z dna zbiornika Pasternik oraz dalsze zagospodarowanie grobli.

Prezydent Starachowic Marek Materek z satysfakcją ogłosił, że miasto otrzymało wsparcie dokładnie w takiej wysokości, o jaką się ubiegało. Czyli 19 mln 550 tys. zł na realizację zadania wycenionego na 23 mln zł. Obejmuje ono odmulenie dna zbiornika Pasternik oraz dalsze zagospodarowanie niemal 2 km grobli. Od przyszłego roku pojawią się na niej kolejne ławki i kosze oraz oświetlenie, monitoring, pergole, pomosty i tablice edukacyjne.

W staraniach o dotację prezydent mógł liczyć na wsparcie wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek.

 

Ekologicznym zamierzeniom gminy kibicował także Ryszard Gliwiński , prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe