Szkolne pracownie z nowym wyposażeniem

  • 10.09.2019, 08:30
  • UG Mirzec
Szkolne pracownie z nowym wyposażeniem
Uczniowie wszystkich szkół podstawowych w gminie Mirzec będą mieć do dyspozycji profesjonalnie wyposażone pracownie matematyczno-przyrodnicze.

Nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach projektu „Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie gminy Mirzec – etap I, obejmujący: Doposażenie pracowni matematyczno – przyrodniczych w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Mirzec” trafi do sześciu szkół: w Mircu, Tychowie Starym, Tychowie Nowym, Małyszynie, Gadce i Osinach. Będą to walizki badacza, walizki ekobadacza, funkcyjne modele oka, ucha, serca i płuc, zestawy brył geometrycznych, zestawy do budowy brył szkieletowych, laptop, przyrządy do demonstracji powstawania brył obrotowych, tablety oraz drukarki 3D w długopisie. Koszt zakupu sprzętu to 27.483 złote. 70 % tej kwoty to dofinansowanie do kosztów kwalifikowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, z działania Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej. Termin dostarczenia sprzętu minie 30 października 2019 roku. Dostarczeniem sprzętu do szkół zajmie się firma MadiTech z Kielc. W piątek 6 września wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn przy kontrasygnacie zastępcy skarbnika Gminy Mirzec Urszuli Barszcz podpisał umowę z reprezentantem firmy MadiTech Zenonem Ogłozą.

 

Doposażenie pracowni matematyczno-informatycznych w sprzęt to pierwszy z dwóch etapów projektów. Efektami drugiego etapu projektów będą nowe boiska przy szkołach podstawowych w Jagodnem i Trębowcu, których budowa została zaplanowana na lata 2020 i 2021. Wartość kosztorysowa całego projektu (budowa boisk i doposażenie pracowni matematyczno – przyrodniczych) to 713.943 złote, przy czym uzyskane dofinansowanie to kwota 499.670 złotych. Ostatecznie koszty będą znane po przetargach na budowę boisk.

UG Mirzec

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe