V Starachowicki Dzień Seniora w rytmie poloneza

  • 11.09.2019, 13:06
  • Iwona Bryła
2019-09-11senior.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Staropolski taniec chodzony, czyli polonez na inaugurację, występy artystyczne, konkursy oraz możliwość skorzystania z różnorodnej oferty stoisk – m.in. takie propozycje znalazły się w programie obchodów Starachowickiego Dnia Seniora, który w tym roku miał już piątą edycję. Wśród gości imprezy była wiceprezydent miasta i członek zarządu powiatu.

Od dostojnego poloneza w wykonaniu mieszkańców naszego miasta rozpoczęły się obchody V Starachowickiego Dnia Seniora na placu „pod skałkami” przy alei Armii Krajowej. Wśród uczestników były też lokalne władze. Członek zarządu powiatu starachowickiego Jerzy Materek tańczył poloneza w pierwszej parze, a wiceprezydent miasta Aneta Nasternak miała okolicznościowe wystąpienie. Podkreśliła w nim jak bardzo samorząd ceni wkład seniorów w rozwój Starachowic.

 

Pani wiceprezydent wręczyła też dyplomy „Wolontariusz 60 Plus” seniorom szczególnie zaangażowanym w bezinteresowną działalność społeczną. Dalsza część spotkania została ułożona tak, by starachowiczanie w jesieni życia miło spędzili popołudnie w plenerze. W programie znalazły się m.in. występy wokalne, w tym Grupy Kameleon z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, konkursy, pokazy sportowe i potańcówka. Na stoiskach częstowano ciastami i regionalną potrawą parzybrodą, polecano też tanie książki z miejskiej biblioteki, oferowano miody, kosmetyki naturalne i porady dietetyka.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe