Pomoc finansowa dla 7 jednostek powiatowych OSP

  • 11.09.2019, 13:09
  • Iwona Bryła
2019-09-11psp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ramach programu „Świętokrzyskie Ochotnicze Straże Pożarne w służbie środowisku” Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach rozdysponował ponad 760 tys. zł na zakup sprzętu i odzieży ochronnej dla 150 jednostek ochotniczych. W tym dla siedmiu z powiatu starachowickiego.

Program wsparcia strażaków ochotników przez WFOŚiGW w Kielcach został podsumowany na konferencji prasowej w siedzibie Funduszu z udziałem prezesa Ryszarda Gliwińskiego, wojewody Agaty Wojtyszek i wicewojewody Bartłomieja Dorywalskiego. Podpisano wówczas pierwsze ze150 umów z przedstawicielami jednostek strażackich z terenu województwa świętokrzyskiego, opiewające łącznie na 763 tys. zł. Dzięki wsparciu możliwe będą zakupy m.in. nowych pił łańcuchowych, drabin, motopomp, węży, specjalistycznych ubrań, czy hełmów. Przekazanie dotacji dla ochotników z naszego powiatu odbyło się w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Pomoc otrzymało 7 jednostek z gmin Brody i Mirzec.

 

WFOŚiGW w Kielcach przyznał średnio po 5 tys. zł na zakup wyposażenia i elektronarzędzi druhom z Brodów, Rudy, Stykowa, Mirca, Osin, Ostrożanki i Tychowa Starego.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe