Prezydent planuje przedłużenie północno - zachodniej obwodnicy Starachowic

  • 17.09.2019, 14:21
  • Iwona Bryła
2019-09-17obwodnica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezydent Marek Materek na wieść o dotacji przyznanej na projekt fragmentu północno - zachodniej obwodnicy Starachowic, przypomina swoją koncepcję wydłużenia zakładanej trasy. Biegłaby ona łukiem od terenu za cmentarzem na Bugaju aż do okolic firmy Animex. Dokumentację mieliby wykonać wspólnie: zarząd dróg wojewódzkich, powiat starachowicki i nasze miasto.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przyznało Świętokrzyskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Kielcach 80 procentową dotację na projekt mostu przez rzekę Kamienną z drogami dojazdowymi, czyli na fragment wyczekiwanej od lat obwodnicy okalającej północno - zachodnią część Starachowic. Prezydent Marek Materek zauważa, że wsparcie rządowe uwolni część kwot, które na tę dokumentację zaplanowały w swoich budżetach: urząd marszałkowski, powiat starachowicki i nasze miasto. Proponuje, by solidarnie przeznaczyć je na projekt, o którym informował już w ubiegłym roku. Chodzi o pociągnięcie obwodnicy od terenu za cmentarzem na Bugaju aż do okolic firmy Animex.

 

Prezydent już teraz wraca do swojej koncepcji, bo jak mówi doświadczenia z obwodnicą północno - zachodnią pokazują, jak daleka może być droga od pomysłu do realizacji.

 

Mający powstać w ramach obwodnicy most nad Kamienną będzie też biegł nad torami kolejowymi w Starachowicach Zachodnich. Mimo to, jak podkreśla prezydent, miasto nie wycofuje się z finansowego udziału w zamierzeniach powiatu, związanych z budową wiaduktu w tamtej okolicy, bo obwodnica nie rozwiąże wszystkich problemów komunikacyjnych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe