20 mln zł na termomodernizację

  • 23.09.2019, 14:36
  • Iwona Bryła
2019-09-23umowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Starachowice otrzymały 20 mln zł dotacji na III etap termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. W ramach tej inwestycji pracami objęto 6 placówek oświatowych. Większość z nich została już zakończona. Teraz w planach jest remont 5 budynków wielorodzinnych przy ulicach Robotniczej i Widok.

Gmina Starachowice podsumowała rozpoczęty 2 lata temu III etap termomodernizacji budynków komunalnych. W jego ramach odnowione zostały trzy przedszkola nr 2,10 i 11, szkoły podstawowe nr 13 i 9 oraz budynek po Gimnazjum nr 4, czyli obecna siedziba III Liceum Ogólnokształcącego. Większość prac została zakończona pod koniec ubiegłego roku, natomiast w SP nr 9 remont właśnie się zakończył.

 

Finisz termomodernizacji w oświacie zbiegł się w czasie z przyznaniem gminie 20 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Jak wyjaśnił prezydent Marek Materek na swoim profilu fejsbukowym pozwoli ona spłacić część kredytu zaciągniętego na tę wartą ponad 36 mln zł inwestycję. Umowa na przekazanie pomocy została zawarta w Urzędzie Miejskim w Starachowicach z marszałkiem Andrzejem Bętkowskiemu, w obecności przewodniczącemu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Prusia.

 

Miasto ma już kolejne plany termomodernizacyjne. Tym razem będzie się starać o finanse na remont 5 budynków wielorodzinnych przy ulicach Robotniczej i Widok.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe