Otwarcie nowych warsztatów szkoleniowych OHP

  • 01.10.2019, 15:54
  • Iwona Bryła
2019-10-02ohp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Starachowicach będzie się uczyć wybranego zawodu w komfortowych warunkach. Do jej dyspozycji oddano nowoczesne warsztaty szkoleniowe w nowym obiekcie, wybudowanym i wyposażonym kosztem około 2,5 mln zł. Mieszczą się tam pracownie: fryzjerska, budowlana i mechaniczna.

Przy ul. Hutniczej w Starachowicach oddano do użytku nowy budynek edukacyjny dla młodzieży uczącej się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy.

 

Kosztem około 2,5 mln zł wybudowano i wyposażono obiekt, w którym mieszczą się m.in. pracownie szkolenia zawodowego w 3 specjalnościach.

 

Nowy budynek warsztatowy otwarto uroczyście z udziałem licznych gości: parlamentarzystów, przedstawicieli władz różnych szczebli, kuratorium oświaty, duchowieństwa oraz reprezentantów centrali i komendy wojewódzkiej Ochotniczych Hufców Pracy. Po przecięciu wstęgi budynek poświęcił Piotr Turzyński, biskup pomocniczy diecezji radomskiej. Komendant wojewódzki OHP Jacek Sabat podkreślił z satysfakcją, że inwestycja w Starachowicach jest zaledwie drugą tego typu w Polsce, a tutejszy ośrodek to wiodąca placówka w regionie świętokrzyskim.

 

O potrzebie wspierania nowych rozwiązań poprawiających jakość szkolnictwa zawodowego mówiła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz szef Prawa i Sprawiedliwości w Świętokrzyskiem poseł Krzysztof Lipiec.

 

Parlamentarzysta otrzymał jedno z podziękowań, które wojewódzki komendant OHP przekazał osobom szczególnie zaangażowanym w powstanie starachowickich warsztatów. Otwarcie placówki połączono z wojewódzką inauguracją nowego roku szkoleniowego w OHP. W Starachowicach rozpocznie go niemal 300 podopiecznych Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe