Poseł wskazuje winnych likwidacji Klinik Serca w Starachowicach

  • 04.10.2019, 12:37
  • Iwona Bryła
2019-10-04ahp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec odnosi się do likwidacji Polsko - Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach. To reakcja na opinie mieszkańców, z którymi spotkał się w czasie kampanii wyborczej. Jak mówi odpowiedzialność za zniknięcie placówki na pewno nie leży po stronie jego ugrupowania.

Swoją ostatnią konferencję prasową poseł Krzysztof Lipiec poświęcił w całości tematyce zakończenia w 2017 roku działalności w Starachowicach przez Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca. Jak się okazuje ten bulwersujący nie tylko pacjentów placówki temat wrócił właśnie teraz w czasie gorącego okresu kampanii wyborczej.

 

Parlamentarzysta przyznał, że spotkał się z opiniami społecznymi obarczającymi PiS winą za odejście placówki z naszego miasta, które jako nieprawdziwe musi koniecznie zdementować. W wyjaśnieniach wrócił do 2016 roku, gdy decyzją ówczesnego rządu została utworzona tzw. sieć szpitali, mających zagwarantowane finansowanie z budżetu państwa. Jak mówił, Kliniki miały świadomość, że ich placówka w Starachowicach do sieci nie wejdzie, dlatego przedstawiły posłowi pomysł świadczenia usług w zakresie chirurgii naczyniowej, jako podwykonawca szpitala w Skarżysku - Kamiennej, bowiem z tym w Starachowicach były skonfliktowane.

 

Poseł, poproszony przez ówczesnego dyrektora Grzegorza Fitasa, podjął się jednak mediacji w sprawie podwykonawstwa ze szpitalem w Starachowicach. Kliniki postawiły warunek, że współpraca ma dotyczyć nie tyko naczyniówki, ale i kardiologii, a na to dyrektor Fitas się nie zgodził. W tym momencie do sprawy włączyli się politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego, a skutkiem było złożenie doniesienia na posła do prokuratora generalnego.

 

Ostatecznie śledztwo w tej sprawie po roku zostało umorzone z powodu nie stwierdzenia czynów niezgodnych z prawem.

 

Czas śledztwa zamroził jednak poselskie działania w sprawie Klinik, które ostatecznie zrezygnowały ze Starachowic i winą za to Krzysztof Lipiec obarcza Polskie Stronnictwo Ludowe.

 

Była starosta Danuta Krępa, podkreśliła, że istniała możliwość zgodnego funkcjonowania w naszym mieście zarówno Klinik, jak i szpitala.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
star
star 04.10.2019, 18:13
To PiS uchwalił ustawę, która doprowadziła do likwidacji PAKS. Winny jest więc wyłącznie PiS. Dopóki rządziły PO i PSL kliniki działały. Kłamstwo ma krótkie nogi.
Olin
Olin 04.10.2019, 17:43
Panie Lipiec gdzie jest obwodnica Wachocka?

Pozostałe