Remont Szlakowiska zakończony

  • 07.10.2019, 08:00
  • Iwona Bryła
2019-10-07szlakowisko.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakończył się remont ulicy na Szlakowisku w Starachowicach. Kosztem ponad 1 mln 700 tys. zł położono nową nawierzchnię na jezdni i chodnikach oraz zbudowano 2 wyniesione przejścia dla pieszych.

Usiana dziurami ulica Na Szlakowisku odeszła do przeszłości. Zakończył się właśnie remont tej trasy.

 

Prace kosztowały 1 mln 750 tys. zł. 80 % tej kwoty pokryło dofinansowanie z rządowego programu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Droga zyskała nową solidną nawierzchnię na odcinku długości 525 m: od ul. Marszałka Piłsudskiego do skrzyżowania z aleją Armii Krajowej.

 

W ramach inwestycji wyremontowano też chodniki dwiema technologiami: część wyłożono kostką betonową, a na część wylano asfalt. Nowością są dwa wyniesione przejścia dla pieszych.

 

Na Szlakowisku planowano ustawienie przystanków autobusowych, ale ostatecznie z nich zrezygnowano z uwagi na obowiązywanie starego rozkładu jazdy.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe