Inauguracja Roku Kulturalnego 2019/2020

  • 07.10.2019, 12:53
  • Iwona Bryła
2019-10-07rokkulturalny.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Twórcy i animatorzy życia kulturalnego w naszym mieście zostali docenieni przez lokalne władze. Nagrody prezydenta Starachowic odebrało 7 laureatów. Były także dowody uznania od dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury.

W minioną niedzielę w Starachowickim Centrum Kultury odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Kulturalnego 2019/2020. Głównym punktem wydarzenia było uhonorowanie osób i podmiotów, którzy tworzą życie kulturalne naszego miasta, dostarczając nam przeżyć estetycznych i rozrywki na wysokim poziomie. Siedmiu laureatów odebrało nagrody prezydenta Starachowic Marka Materka. To: Zespół Estradowy „Wiarusy” Ligi Obrony Kraju, Małgorzata Wyderska z zespołu „Starachowianie" - Teatr Muzyczny nad Kamienną działającego przy SCK, Anna Paluch, instruktor Młodzieżowego Domu Kultury, Tomasz Ceglarski, inicjator Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej, fotografik Barbara Podsiadło, Bogusława Adamczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Towarzystwo Przyjaciół Starachowic. Wyróżnionych zaprosiła na scenę  wiceprezydent Aneta Nasternak.

 

Jeden z laureatów prezydenckiej nagrody Tomasz Ceglarski to pomysłodawca i organizator najważniejszego lokalnego festiwalu muzyki poważnej, jakim są Międzynarodowe Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Stefana Ratusińskiego. Impreza w tym roku doczekała się już 30 edycji, a otwarcie nowego sezonu kulturalnego było jej elementem. Twórca popularnej „organówki” opowiedział anegdotę związaną z jej początkami.

 

Nagrody przyznała także dyrektor SCK Aneta Kordasiewicz. Otrzymali je animatorzy kultury. To osoby, które jak zauważył jeden ze współprowadzących uroczystość Paweł Kołodziejski, często są na uboczu, choć to ich praca umożliwia zaistnienie artystom.

 

Dyrektor SCK podziękowała także sponsorom i mediom, w tym Telewizji Starachowice. Kulturalny wieczór zakończył się koncertem. Na scenie wystąpili m.in. „Starachowianie" - Teatr Muzyczny nad Kamienną.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe