250 osób z MAN- a ma stracić pracę

  • 18.10.2019, 11:06
  • Iwona Bryła
2019-10-18man.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakład MAN Bus ogranicza dzienną produkcję autobusów z 14 do 11 sztuk. A to, jak informuje kierownictwo firmy, będzie się wiązało cyt. „z dopasowaniem stanu zatrudnienia”. Szef zakładowej „Solidarności” Jan Seweryn mówi, że oznacza to zwolnienie 250 osób.

Niemiecki koncern motoryzacyjny MAN zwalnia tempo produkcyjne w swojej fabryce autobusów w Starachowicach. Z przesłanego nam stanowiska kierownika zakładu MAN Bus Mehmeta Sermeta wynika, że cyt. „W wyniku wielu czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych dotyczących naszego procesu produkcji (...) program produkcji autobusów w zakładzie w Starachowicach zostanie zmniejszony z 14 do 11 jednostek dziennie, z czego na pierwszej zmianie produkować będziemy 6 jednostek, na drugiej zaś 5 jednostek. Będzie się to wiązało z dopasowaniem stanu zatrudnienia, natomiast postaramy się jak najmniej dotkliwie dla naszych pracowników przeprowadzić cały proces”.

 

O tym, co to w praktyce oznacza dla załogi mówi przewodniczący międzyzakładowej „Solidarności” Jan Seweryn. Z informacji, które posiada wynika, że pracę straci 250 osób, głównie tych, których MAN zatrudnił za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej.

 

Szefowi „Solidarności” nie podoba się, że za spadek produkcji płacą pracownicy, bo jego zdaniem problem tkwi w złym zarządzaniu firmą. A efektem tego są nie tylko zwolnienia, ale i niedociągnięcia związane z wypłacaniem premii.

 

Jan Seweryn dodaje, że zmiana kierownictwa może zmienić przyszłość MAN- a w Starachowicach, która na razie wygląda bardzo niepokojąco.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe