Muzealny festyn ekologiczny dla najmłodszych

  • 18.10.2019, 14:22
  • Iwona Bryła
2019-10-18muzeum.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Popielica - nocny duszek naszych lasów”- to hasło tegorocznej edycji festynu ekologicznego, przygotowanego dla przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych przez starachowickie Muzeum Przyrody i Techniki. Dzieci mogły nie tylko bliżej poznać tego sympatycznego gryzonia, ale i wspomóc jego rozwój, przygotowując mu schronienie.

Już po raz 11 – ty Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach z myślą o przedszkolaków oraz uczniach klas I-III szkół podstawowych, przygotowało Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Popielica – nocny duszek naszych lasów”, a najmłodsi na różne sposoby zapoznawali się bliżej z tym niewielkim gatunkiem nadrzewnego gryzonia. Uczestnicy przygotowywali prace plastyczne lub występ artystyczny, których bohaterem była popielica, ale także konstruowali domki, służące tym miłym stworzonkom za mieszkanie, czy miejsce rozrodu.

 

Podsumowanie wydarzenia odbyło się w muzealnej hali lejniczej z udziałem gości: przedstawicieli władz powiatu i miasta, które objęły festyn patronatem, a także leśników, którzy w trakcie pogadanki przybliżyli dzieciom życie popielic. Mali uczestnicy ekoimprezy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe podziękowania i upominki.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe