Nielegalne automaty i narkotyki

  • 23.10.2019, 14:17
  • KWP Kielce
Nielegalne automaty i narkotyki
Wspólne działania świętokrzyskich policjantów oraz funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Kielcach doprowadziły do zlikwidowania w trzech lokalach na terenie Starachowic punktów w których organizowane były nielegalne gry hazardowe. Łącznie zabezpieczono 11 automatów do prowadzenia nielegalnego procederu. Dodatkowo u dwójki zatrzymanych zabezpieczono łącznie blisko 100 gramów amfetaminy i marihuany. Właścicielom automatów może grozić wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat. Taka sama kara może grozić za posiadanie narkotyków.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarcza Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Kielcach na celownik wzięli trzy lokale na terenie Starachowic, gdzie mieli podejrzenia, że mogą być organizowane nielegalne gry hazardowe. Funkcjonariusze w trzech różnych punktach ujawnili łącznie 11 urządzeń służących do prowadzenia nielegalnego procederu. W trakcie czynności u 39-latka zabezpieczono 50 gramów amfetaminy i kilka gramów marihuany, a u 18-letniej kobiety 37 gramów amfetaminy.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

 

Zabezpieczone maszyny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

 

Zgodnie z kodeksem karnym- skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Odrębnym wątkiem posiadania narkotyków zajmą się teraz policjanci. Za posiadanie narkotyków może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP Kielce

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe