Najlepsi pływacy nagrodzeni

  • 29.10.2019, 14:54
  • Powiat Starachowicki
Najlepsi pływacy nagrodzeni
Za nami kolejne Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”, organizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Starachowicach. Już po raz 26 uczniowie SOSW w Starachowicach oraz zaprzyjaźnionych ośrodków w regionie rywalizowali ze sobą na dystansach 25m, 50m i 100 m w stylu grzbietowym, klasycznym oraz dowolnym. Rozegrana została także sztafeta 4x25m w stylu dowolnym. Zwycięzców nagrodził wicestarosta Dariusz Dąbrowski wspólnie z dyrektor SOSW w Starachowicach Elżbietą Kowalczyk.

Zawody rozegrane zostały 24 października br. na miejskiej pływalni w Starachowicach. Wzięło w nich udział 15 zawodników z czterech świętokrzyskich placówek tj. ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Skarżysku - Kamiennej, Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego nr 2 w Baryczy, Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Kielcach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach. Rywalizowali oni na  trzech dystansach; 25 m, 50 m i 100 m, w stylach: grzbietowym, klasycznym oraz dowolnym, w podziale na dziewczęta i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie z naszego ośrodka tryumfowali na dystansie 25 m w kat. chłopcy młodsi zarówno w stylu dowolnym, gdzie najlepszy okazał się Patryk Klusek, jak i w stylu grzbietowym, gdzie zwyciężył Jakub Grzechnik.

 

Zwycięstwo odnieśli też w kat. chłopcy starsi w stylu dowolnym, co było zasługą Patryka Cioska. Na dystansie 50 m w stylu dowolnym spisali się: Alan Bębas (kat. chłopcy młodsi) i Patryk Ciosek (kat. chłopcy starsi), do których należały pierwsze lokaty. Z kolei Jakub Grzechnik (kat. chłopcy młodsi) powtórzył swój tryumf w stylu dowolnym na dystansie 100 m. Reprezentacji starachowickiego SOSW wygrali także sztafetę 4x25 m. Zwycięzców nagrodził wicestarosta Dariusz Dąbrowski wspólnie z dyrektor SOSW w Starachowicach Elżbietą Kowalczyk. Gratulując wyników podkreślał, że choć zawody rozstrzygają o kolejności, to - w jego opinii - wszyscy są zwycięzcami. Pokonali bowiem bariery i walczyli jak zawsze do końca.

- Mam nadzieję, że spotkamy się wspólnie za rok, być może w jeszcze większym składzie niż dzisiaj, na kolejnych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Pływaniu „Sprawni Razem” – mówił wicestarosta D. Dąbrowski.

Powiat Starachowicki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe