Patriotyczna wycieczka klasy 2 rt i 3 brt

  • 06.11.2019, 07:00
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Patriotyczna wycieczka klasy 2 rt i 3 brt
Uczniowie klas 2 rt uczący się w zawodzie technik organizacji reklamy oraz 3 brt – technik organizacji reklamy i technik budownictwa wybrali się na patriotyczną wycieczkę z opiekunami p. Edytą Lubieniecką i p. Grzegorzem Lechem. Młodzież najpierw odwiedziła Pomnik Katyński, na którym postawiono zapalone znicze. Uczeń kl 3 brt Konrad Szwajcer przeczytał przygotowany przez siebie referat nt. okoliczności powstania pomnika oraz losów i martyrologii Polaków w czasie II wojny światowej na Wschodzie.

Następnie wszyscy przystąpili do uroczystego odśpiewania ,,Roty”. Kolejnym elementem wycieczki było zapalenie zniczy pod Pomnikiem Niepodległości. W tym miejscu swój referat nt. historii Polski po odzyskaniu niepodległości przeczytał uczeń klasy 3 brt Kacper Suski.

 

Po części patriotycznej wycieczki uczniowie z technikum ,,na Maja” udali się do kina w Starachowickim Centrum Kultury na prezentację filmu ,,Jestem najlepsza. Ja Tonya”. Pokaz filmowy jest częścią Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej ,,Kino Szkoła”, do którego przystąpiła nasza szkoła. Pomysłodawcami projektu są poloniści p. Justyna Kaczmarczyk i p. Grzegorz Lech. Zawartość merytoryczna programu powstała na bazie podstawy programowej przedmiotów: język polski, wiedza o społeczeństwie, historia, etyka, wychowanie do życia w rodzinie. Projekcja filmu została poprzedzona prelekcją dra Marcina Skorka- filmoznawcy, trenera edukacji medialnej. Udział w programie ,,Kino Szkoła” umożliwia wykorzystanie zdobytej wiedzy na maturze ustnej i pisemnej z języka polskiego, uwrażliwia na problemy współczesnego świata, skłania do autorefleksji. Kolejne spotkanie z filmem i filmoznawcą za miesiąc.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe