Ponad 13 tys. zł od mieszkańców na ratowanie cmentarnych zabytków

  • 06.11.2019, 10:02
  • Iwona Bryła
2019-11-06kwesta.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Towarzystwo Przyjaciół Starachowic podsumowuje zorganizowaną przez siebie 1 listopada kwestę na miejskich cmentarzach. Zbierano pieniądze na renowację kolejnego zabytkowego nagrobka. Odwiedzający nekropolie wrzucili do puszek ponad 13 tys. zł, czyli ponad tysiąc złotych więcej, niż w minionym roku.

Tegoroczna akcja zbierania pieniędzy od osób odwiedzających w dniu Wszystkich Świętych groby swoich bliskich, była już szóstą z kolei inicjatywą Towarzystwa Przyjaciół Starachowic.

 

Jak co roku działaczy TPS wsparli w zbiórce wolontariusze. Tym razem był ich niemal 120, w tym osoby znane publicznie, a także przedstawiciel naszej redakcji.

 

Szczególnie liczną grupą kwestowali słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który był partnerem akcji.

 

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na odnowienie jednego zabytkowego nagrobka w naszym mieście. O wskazanie konkretnego TPS poprosi mieszkańców w ramach głosowania na kilka propozycji.

 

Kwesta w Starachowicach trwała jeden dzień, tymczasem w innych świętokrzyskich miastach i gminach coraz mocniej ugruntowuje się tradycja zbiórki kilkudniowej. Czy w naszym mieście może być podobnie?

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe