„Razem bezpieczniej”. Ćwiczenia dla mieszkańców w Trębowcu

  • 21.11.2019, 07:32
  • UG Mirzec
„Razem bezpieczniej”. Ćwiczenia dla mieszkańców w Trębowcu
Uczniowie Szkoły Podstawowej, mieszkańcy oraz rolnicy z sołectwa Trębowiec wzięli udział w szkoleniu instruktażowo – pokazowym zorganizowanym w remach projektu „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec”.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Gminę Mirzec we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Starachowicach, Posterunkiem Policji w Mircu, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Trębowcu, starachowickim oddziałem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Harcerską Grupą Ratowniczą Starachowice. W organizację szkolenia czynnie włączyli się także rolnicy z sołectwa Trębowiec, którzy zaprezentowali posiadany sprzęt rolniczy.

 

Spotkanie, które odbyło się we wtorek 19 listopada na terenie Szkoły Podstawowej w Trębowcu rozpoczął Andrzej Kutwin, inspektor do spraw obronnych gminy Mirzec. Zgromadzonych przywitał wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, który przypomniał, że szkolenie instruktażowo – projektowe jest częścią większego projektu „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec”, w ramach którego w rejonie skrzyżowania dróg wojewódzkiej i powiatowej przy remizie OSP w Trębowcu wybudowane zostały aktywne przejścia dla pieszych. Wójt dodał, że pieniądze na realizację projektów w ramach rządowego programu „Ograniczanie przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” otrzymują tylko nieliczne, bardzo dobrze napisane projekty. W 2019 roku województwie świętokrzyskim na 58 zgłoszonych projektów dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymało tylko siedem projektów, w tym aż dwa z gminy Mirzec.

 

Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zapoznać się z wieloma aspektami szeroko pojętych bezpiecznych zachowań. Policjanci przeprowadzili zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla kilku grup uczestników w różnym wieku, strażacy zaprezentowali posiadany sprzęt ratunkowy, członkowie Harcerskiej Grupy Ratowniczej „Starachowice” przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzili spotkanie dla rolników na temat bezpieczeństwa prac w gospodarstwie rolnym. Po zakończeniu wykładów ich słuchacze napisali test. Najlepsi odebrali nagrody za swoją wiedzę. Nagrodzeni zostali: Celina Garbala, Sławomir Paszkowski, Krzysztof Szaran, Krzysztof Książek, Stanisław Rosiński, Tomasz Nowak i Maciej Rokita. Nagrody wręczyli im wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn i Agnieszka Buras, kierownik starachowickiej placówki KRUS.

 

Policjanci oraz Tomasz Łebek, szef Harcerskiej Grupy Ratowniczej „Starachowice” przeprowadzili pogadankę dla młodzieży oraz osób pracujących w gospodarstwie rolnym na temat właściwego, odpowiedzialnego i bezpiecznego sposobu wykonywania prac oraz przypomnieli zasady zachowania w razie nieszczęśliwego wypadku. Uczestnicy szkolenia: dzieci, młodzież i osoby dorosłe otrzymali odblaskowe breloczki, zwiększające bezpieczeństwo zwłaszcza osób pieszych. Uczniowie zerówki dostali również kamizelki z odblaskowymi pasami.

UG Mirzec

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe