Powstało nowe powiatowe centrum praktyk zawodowych

  • 22.11.2019, 11:33
  • Iwona Bryła
2019-11-22ckz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakończyły się prace przy budowie ośrodka praktycznej nauki zawodu Centrum Kształcenia Zawodowego przy ulicy 1-go Maja w Starachowicach. Zleceniodawcą inwestycji jest powiat starachowicki. Zbudowano od podstaw jedną halę oraz zmodernizowano już istniejącą, na potrzeby pracowni do zajęć dla uczniów szkół zawodowych oraz dorosłych kursantów.

Na zlecenie władz powiatu starachowickiego powstał nowy ośrodek edukacji zawodowej, prowadzony przez Centrum Kształcenia Zawodowego (do niedawna Centrum Kształcenia Praktycznego). Inwestycja została zrealizowana przy ulicy 1- go Maja w Starachowicach na miejscu dotychczasowej placówki, w której uczniowie szkół zawodowych odbywali praktyki. Jedną ze starych hal zburzono i zastąpiono nowym budynkiem, druga została zmodernizowana. Prace trwały niemal rok, ich wartość to ponad 3 mln zł, z czego blisko 1 mln 290 tys. zł stanowi dofinansowanie unijne.

 

W nowym i zmodernizowanym budynku zastosowano rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii. W jednym z nich znalazła się także winda, zamontowana z myślą o wygodzie osób niepełnosprawnych. W obu halach siedzibę znajdą pracownie do nauczania zawodów: kierowca mechanik, operator obrabiarek oraz mechatronik.

 

Kolejnym etapem inwestycji będzie wyposażenie pracowni, co planowane jest w roku przyszłym. Z nowego miejsca przy ulicy 1-go Maja będą korzystać nie tylko uczniowie, ale i dorośli uczestnicy kursów, czy szkoleń.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe