Polana Langiewicza 2020

  • 09.01.2020, 10:40
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Polana Langiewicza 2020
Oddział PTTK im. Jerzego Głowackiego w Starachowicach zaprasza do wzięcia  udziału w  XXXVII Złazie Turystycznym Szlakiem Powstańców Styczniowych – Polna Langiewicza 2020, który odbędzie się w lasach siekierzyńskich, na uroczysku Polana Langiewicza w dniu 18 stycznia 2020 r. (sobota).

Rozpoczęcie uroczystości zaplanowane zostało na godz.12.00. Zapoczątkuje je złożenie kwiatów i zapalenia zniczy przy obelisku upamiętniającym powstańców, ufundowanym przez kombatantów Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury”. Następnie uczestnicy wysłuchają gawędy historycznej, którą jak w poprzednich latach wygłosi Szczepan Mróz,  przewodnik świętokrzyski, prezes Stowarzyszenia Pamięci „Ponury - Nurt” . Potem przyjdzie czas na spotkanie przy „powstańczym” ognisku.  Udział w złazie jest nieodpłatny. Na miejscu będzie można nabyć znaczek pamiątkowy oraz  gorący posiłek przygotowany przez Restaurację „Patio”.  Na Polanę Langiewicza dotrzeć można  turystycznymi szlakami pieszymi- ze Starachowic :  czarnym (początek przy dworcu PKP Starachowice Zachodnie), lub biało - czerwonym (początek  ul. Poludniowa),  lub z Wąchocka szlakiem  niebieskim albo dowolnie wybraną przez uczestników trasą. Patronat nad złazem objął Zakład Odlewniczy  Metal - Kolor  Adam Papaj.  Serdecznie zapraszamy!

Komenda złazu : Tomasz Stawski komandor Złazu, Magdalena Lasek – Zastępca Komandora Złazu

 

Dodatkowe informacje - Tomasz Stawski tel. kom. 506 189 211

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe