Celsium zbiera 'poświąteczne' choinki i odzyskuje świąteczną eko-energię!

  • 13.01.2020, 10:24
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Celsium zbiera 'poświąteczne' choinki i odzyskuje świąteczną eko-energię!
Kupiłeś na święta żywą choinkę, a teraz zastanawiasz się co z nią zrobić? To odpad, który trudno sklasyfikować, a utylizacja świątecznych drzewek stanowi problem. Odpowiedzią na to jest akcja firmy Celsium ze Skarżyska Kamiennej, która zorganizowała zbieranie świątecznych choinek. Zebrane drzewka zostaną spalone w specjalnym biomasowym piecu, a pozyskana w ten sposób energia posłuży do ogrzewania domów na terenie, gdzie działa ta firma energetyczna. Specjalne choinkobusy wyruszą w teren już 15 stycznia, do osób które na Facebooku Celsium zgłosiły chęć oddania swojej choinki. To nie pierwsza ekologiczna akcja Celsium. Na początku grudnia czerwono-zielony Eko Mikołaj odwiedził blisko 1000 przedszkolaków w regionie i opowiadał dzieciom o tym, jak dbać o środowisko i wręczał zdrowe, ekologiczne upominki.

Tematy takie jak ekologia, czyste powietrze oraz dbanie o środowisko będą w 2020 roku jednymi z najważniejszych. Coraz więcej rozmawiamy o tym jak zwiększyć świadomość w zakresie ekologii. Społeczeństwo wciąż nie ma pełnej wiedzy na temat zagrożeń jakie dla ludzi i natury niosą za sobą podwyższone stężenia gazów, zanieczyszczenia sztuczne czy smog.

 

Celsium - firma dostarczająca energię na terenie województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego oraz podlaskiego realizuje liczne działania proekologiczne w Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej, Sokółce, Grójcu oraz Drzewicy.

 

Na przełomie 2019 oraz 2020 roku zaprosiliśmy mieszkańców do akcji „Odzyskujemy świąteczną energię", dzięki której mogą za darmo oddać swoją żywą choinkę. Choinki będą odbierane od mieszkańców w drugiej połowie stycznia. Zebrane drzewka zostaną spalone w specjalnych kotłach biomasowych, działających w naszych ciepłowniach i zamienione na ekologiczną energię wykorzystaną do ogrzewania domów. Dzięki recyklingowi poświątecznych drzewek zmniejszymy produkcję dwutlenku węgla w mieście, a świąteczna EKO energia wróci do mieszkańców. Dzięki temu dostarczymy do mieszkańców ciepło w zgodzie z naturą, likwidując źródła niskich emisji zanieczyszczeń, unoszących się do atmosfery, a choinki nie będą po świętach zaśmiecały naszych podwórek, wyrzucone w kąt koszy na śmieci.

 

- W tym roku pierwszy raz organizujemy akcję „Odzyskujemy Świąteczną Energię". Cieszy nas fakt, że do akcji przyłączyły się władze miast w regionie, media lokalne, a mieszkańcy bardzo przychylnie zareagowali - już dziś wiemy, że zbierzemy blisko 150 drzewek. Wykorzystując nasz potencjał i nowoczesne kotły biomasowe utylizujemy drzewka zamieniając je na eko energię, która wróci do mieszkańców - mówi Konrad Borowski, Prezes Zarządu Celsium i dodaje - widząc zainteresowanie i reakcje mieszkańców z pewnością w przyszłym roku zrealizujemy drugą edycję akcji, a w międzyczasie będziemy też realizowali inne eko inicjatywy zwiększające świadomość w tym zakresie.

 

Wsparcie władz miasta

Akcja przypadła do gustu nie tylko mieszkańcom, ale również lokalnym władzom. Otrzymaliśmy patronat honorowy Marka Materka - Prezydenta Starachowic, Konrada Kröniga - Prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Dariusza Gwiazdy - Burmistrza Grójca, Janusza Bernarda Reszelewskiego - Burmistrza Drzewicy, a także Ewy Kulikowskiej - Burmistrza Sokółki.

 

Harmonogram zbiórki drzewek

W połowie stycznia specjalny ChoinkoBus zbierze choinki od mieszkańców Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Grójca oraz Sokółki. Harmonogram zbiórki choinek w konkretnych lokalizacjach przedstawia się następująco:

15 stycznia - Skarżysko-Kamienna i Starachowice

17 stycznia - Sokółka

21 stycznia – Grójec

Akcje proekologiczne Celsium

„Odzyskujemy świąteczną energię" to nie jedyna akcja ekologiczna i prozdrowotna organizowana przez Celsium. W czerwcu 2019 roku odbyła się V edycja Akademii Biegania „Biegaj z Celsium" dla uczniów skarżyskich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Akademia została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. We wrześniu 2019 roku przy okazji wyborów firma zainicjowała niesztampową kampanię "Wybierz Zieloną Energię", która przekonuje, że warto być eko i zadbać o środowisko naturalne. Natomiast w grudniu blisko 1000 przedszkolaków na terenie Starachowic odwiedził specjalny EKO Mikołaj. Jego głównym atrybutem była zielona czapka, która nawiązywała do ekologii promowanej przez firmę. Mikołajowi towarzyszył Elf, który szczegółowo opowiedział dzieciom o najważniejszych ekologicznych postawach oraz przybliżył uczniom ekozasady, które konsekwentnie przestrzegane przyczyniają się do ratowania świata przed zanieczyszczeniami. W 2020 roku zaplanowane są kolejne działania mające na celu edukację mieszkańców oraz dbanie o nasze środowisko.

O firmie Celsium

Firma Celsium od wielu lat wytwarza i przesyła ciepło w zgodzie z naturą, przy zastosowaniu nowoczesnych, proekologicznych technologii. Cyklicznie organizujemy również akcje, które edukują społeczeństwo w zakresie ekologii, dbania o czyste powietrze oraz ograniczania niskiej emisji. Jest to bardzo ważny aspekt dla naszej firmy, a metodą małych kroków możemy poprawić jakość życia mieszkańców w naszym regionie.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe