Darmowe czujniki czadu od gminy dla mieszkańców

  • 13.01.2020, 15:22
  • Iwona Bryła
2020-01-13czujniki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Starachowice w ramach programu „Razem bezpieczniej”, już od 3 lat funduje mieszkańcom bezpłatne czujniki tlenku węgla, chroniące przed śmiertelnym zaczadzeniem. Na początku kampanii było to prawie 400 sztuk, następnie co roku kolejnych 20 lub 25.

Gmina Starachowice co roku od 3 lat przekazuje straży pożarnej urządzenia ostrzegające przed zabójczym dla człowieka tlenkiem węgla, po to by montowała je w najbardziej zagrożonych mieszkaniach. Ostatnią partię licząca 20 czujników funkcjonariusze otrzymali pod koniec minionego roku.

 

Czujnik tlenku węgla powinien być w każdym domu, w którym używa się pieców węglowych, czy term gazowych, stanowiących potencjalne zagrożenie ulatniania się czadu. Gaz ten nie ma zapachu, więc jedynie montaż odpowiednich urządzeń chroni człowieka przed śmiertelnym zatruciem.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe