Starachowice - bohaterem dwóch gier planszowych

  • 17.01.2020, 12:36
  • Iwona Bryła
2020-01-17gry.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ciężarówki star i inne atrakcje naszego miasta stanowią tematykę dwóch gier planszowych, powstałych dzięki inicjatywie lokalnego Stowarzyszenia Perłowa oraz działaczy środowiska seniorów. Jako pierwsi mogli je wypróbować uczniowie oraz mieszkańcy na dzisiejszym spotkaniu w urzędzie miejskim.

Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszli działacze Stowarzyszenia Perłowa z naszego miasta oraz lokalni seniorzy. Stworzyli dwie gry planszowe, których tematem jest znajomość Starachowic: jego topografii, historii i największych atrakcji. Nazwy planszówek to: „Odkrywamy Starachowice” oraz „Star logistic”.

 

Gry o Starachowicach jako pierwsi mogli przetestować uczniowie oraz działacze klubów seniora na spotkaniu w sali „Olimpia” urzędu miejskiego. Póki co nie można ich jeszcze kupić, ale chętni będą mieli kilka okazji do tego, by w nie zagrać: 28 stycznia w Klubie Seniora „Niezapominajka” w galerii handlowej „Skałka” przy alei Armii Krajowej oraz 30 stycznia i 6 lutego (w godz. 10.00 – 13.00) w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Starachowickie planszówki to element projektu STAR.pokolenia, realizowanego przez Stowarzyszenie Perłowa oraz Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę", które go finansuje w ramach ogólnopolskiego programu Seniorzy w Akcji, ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Jak mówi Piotr Ambroszczyk ze Stowarzyszenia Perłowa inspiracją do stworzenia gier o Starachowicach była usytuowana na terenie naszego miasta „Ścieżka stara”, wskrzeszająca pamięć o ciężarówkach z dawnej FSC.

 

Projekt STAR.pokolenia będzie miał kolejne odsłony w najbliższych miesiącach.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe