W CKZ podsumowano program uczniowskich praktyk

  • 24.01.2020, 15:19
  • Iwona Bryła
2020-01-24ckz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niemal 30 uczniów starachowickich szkół zawodowych nr 1 i 2, kształcących się w zawodach: budowlańca i technika żywienia, mogło odbyć praktyki bezpośrednio w firmach. Umożliwił im to projekt realizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego, a sfinansowany przez urząd marszałkowski.

W Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach podsumowano projekt „Kształcenie w środowisku pracy. Szkoła – CKZ- Pracodawca”. Na jego realizację CKZ pozyskało ponad 263 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Dzięki temu 29 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 oraz ZSZ nr 2 z klas o profilach: technik budownictwa i technik żywienia i usług gastronomicznych, odbyło płatne praktyki w firmach związanych z tymi branżami.

 

Jak podkreśla dyrektor Centrum Małgorzata Urban, wyróżnikiem programu było umożliwienie młodzieży praktykowania nie w jednym, a w dwóch przedsiębiorstwach.

 

Na spotkaniu podsumowującym praktykanci odebrali dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe