Mieszkańcy okolic Pasternika krytykują nowy rozkład jazdy

  • 28.01.2020, 16:09
  • Iwona Bryła
2020-01-29kursy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mieszkańcy Kieleckiej i przyległych ulic nie chcą zmian w rozkładzie jazdy autobusów miejskich. Podkreślają, że w ich wyniku zostali pozbawieni linii nr 18, która łączyła ich peryferyjne osiedle z centrum miasta w dogodnych porach. Teraz trudno im się będzie dostać do szkół, na zakupy, czy do lekarza. Prezydent Marek Materek argumentuje, że nowy schemat komunikacyjny to efekt decyzji obecnej ekipy rządzącej, które samorządy zostały zmuszone wcielić w życie.

Mieszkańcy ulicy Kieleckiej nie godzą się na zmiany, jakie znalazły się w nowym rozkładzie jazdy. Zniknęła z niego linia nr 18, którą pasażerowie, głównie ludzie starsi, dojeżdżali do sklepów, czy szpitala, a dzieci i młodzież do szkół. Propozycje połączeń, które dostali w zamian ich nie satysfakcjonują. Tłumaczą, że zostaną odcięci od centrum miasta. Swoje żale i oczekiwania wypowiedzieli na plenerowym spotkaniu z dziennikarzami.

 

Mieszkańcy chcą pozostawienia kursów, z których do tej pory korzystali. Zebrali już ponad 100 podpisów pod stosowną petycją do władz Starachowic. Niezadowolonych pasażerów wspierają radne powiatowe z klubu PiS.

 

Prezydent Marek Materek mówi, że cięcia w rozkładzie jazdy to wynik podjętych na szczeblu rządowym decyzji o wzroście płacy minimalnej. Gmina została postawiona przed koniecznością znalezienia pieniędzy na podwyżki dla pracowników komunikacji miejskiej.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 10.02.2020, 09:25
Nie tylko kielecka. Podobnie Boczna, Warszawka, Długa - też poznikały autobusy. Transport miejski nie zawsze musi przynosić dochód. Jeżeli będzie likwidacja linii ludzie przesiądą się do aut - jak tu mówić o ekologii ???
Nieazpominajka
Nieazpominajka 02.02.2020, 10:32
Martwi mnie nie podwyżka cen biletów a dziwne rozkłady jazdy. Nikogo nie obchodzi los ludzi starszych. Z Majówki nie można dostać się do wielu ważnych punktów w mieście . Dwójka (2) w niedzielę nie jeździ, a w dni robocze do godz.14:00, a nawet krócej.Wspaniała N zlikwidowana. Jak ludzie starsi mają się dostać do szpitala, na cmentarz czy na targ? Prezydent powinien pozostawić stary rozkład i zwiększyć liczbę kursów, by mieszkańcy mogli liczyć na miejski transport, a wtedy zwiększy się przepustowość i nieco oczyści powietrze. Po co dostaliśmy 41 min zł na rozbudowę transportu miejskiego, skoro likwiduje się ten transport a mieszkańcom wmawia się, że dba się o ich dobro ?

Pozostałe