Na wtorkowej sesji zapadnie wstępna decyzja o przenosinach ZSZ nr 3

  • 13.02.2020, 17:34
  • Iwona Bryła
2020-02-13sp11.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powraca ubiegłoroczna inicjatywa władz powiatu i miasta przeniesienia Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do budynku po Gimnazjum nr 3. I z nową siłą narasta protest rodziców i nauczycieli wobec tej przeprowadzki. Obie strony starły się na argumenty na spotkaniu zorganizowanym w SP nr 11, usytuowanej w tym samym budynku, co dawne gimnazjum.

Powiat, jako organ prowadzący ZSZ nr 3 przygotowuje uchwałę o zamiarze zmiany lokalizacji tej placówki na należące do miasta puste pomieszczenia po Gimnazjum nr 3. Gdy zostanie podjęta wówczas samorządy będą chciały zamienić się nieruchomościami. W zależności od tego, czy do zamiany dojdzie, czy nie miasto wystawi na sprzedaż albo przejęty budynek ZSZ nr 3 albo swoje byłe gimnazjum.

 

Starosta i prezydent mają przeciw sobie radnych opozycji oraz rodziców i nauczycieli ZSZ nr 3 i SP nr 11, dla której zawodówka stałaby się po przenosinach nowym sąsiadem zza ściany.

 

Była też okazja wysłuchać opinii goszczącego na spotkaniu świętokrzyskiego kuratora oświaty.


Jak zapowiedział starosta Piotr Babicki uchwała w sprawie przenosin ZSZ nr 3 będzie głosowana na wtorkowej sesji rady powiatu.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe