Powiatowy Klub Młodzieżowej Debaty Oksfordzkiej

  • 17.02.2020, 08:56
  • Powiat Starachowicki
Powiatowy Klub Młodzieżowej Debaty Oksfordzkiej
Z inicjatywy Zarządu Powiatu w Starachowicach powstanie niebawem Powiatowy Klub Debaty Oksfordzkiej skupiający młodzież z publicznych i niepublicznych szkół średnich w powiecie.  Ma to być przestrzeń wymiany poglądów oraz nauki właściwych zasad prowadzenia dyskusji. Młodzież weźmie też udział w projekcie „STOP Wulgaryzmom”.

Idea powołania Klubu zrodziła się pod koniec zeszłego roku, kiedy to reprezentacja III LO w Starachowicach – jako jedna z 16 szkół w Polsce – uczestniczyła w projekcie „Akademia Debaty”, organizowanym przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców. Uczniowie przez trzy dni wraz z opiekunką, poznawali zasady kulturalnej i merytorycznej debaty, wystąpień publicznych, argumentowania, metod panowania nad stresem itp., co spotkało się bardzo dobrym odbiorem. Stąd pomysł, by włączyć w podobne działania młodzież ze wszystkich szkół średnich w powiecie. 14 lutego br. odbyło się spotkanie z dyrektorami placówek, zarówno prowadzonych przez Powiat Starachowicki, jak i niepublicznych z udziałem starosty Piotra Babickiego, wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego, dyrektora Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Michała Gutowskiego, a także kierownika Biura Rozwoju Powiatu Piotra Wójtowicza.

Pomysł stworzenia Powiatowego Klubu Młodzieżowej Debaty Oksfordzkiej spotkał się z pozytywnym przyjęciem. Ma to być przestrzeń wymiany poglądów oraz nauki właściwych zasad prowadzenia dyskusji. Młodzież będzie miała okazję kształcić aspekty językowe, pracować nad właściwą argumentacją swoich poglądów w jednoczesnym poszanowaniu odmiennych zdań. Kolejnym krokiem będzie rekrutacja młodzieży do udziału w pracach Klubu, a następnie jego uroczyste powołanie.

Ze strony Starostwa Powiatowego w Starachowicach nadzór merytoryczny nad działalnością Klubu sprawować będą: Dyrektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych – Michał Gutowski oraz Kierownik Biura Rozwoju Powiatu – Piotr Wójtowicz.
Równolegle do debat oksfordzkich realizowany będzie projekt „STOP Wulgaryzmom”, który ma się rozpocząć od zdefiniowania na nowo słowa wulgaryzm i zakłada szereg działań z udziałem młodzieży. 

Zachęcamy do uczestnictwa w obu projektach. Szczegóły u dyrektorów.

Powiat Starachowicki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe