Około 50 osób straci pracę w MAN- ie, czy na tym koniec?

  • 03.03.2020, 15:22
  • Iwona Bryła
2020-03-03man.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W MAN Bus w Starachowicach do zwolnienia są kolejni pracownicy. W ubiegły piątek około 50 osobom wręczono wypowiedzenia i zakomunikowano brak przedłużeń umów czasowych. Jak mówi przewodniczący „Solidarności” Jan Seweryn był to krok, który zaskoczył zarówno załogę, jak i kierowaną przez niego organizację. Jak dodaje związkowiec nie można wykluczyć tego, że w tym miesiącu dojdzie do kolejnych zwolnień.

Jan Seweryn przypomina, że w grudniu ubiegłego roku i w styczniu bieżącego roku w starachowickim zakładzie MAN - a zwolniono prawie 250 osób. Tym bardziej zaskakujące były ostatnie roszady kadrowe.

W kontekście powtarzających się zwolnień w fabryce MAN w Starachowicach, automatycznie nasuwa się pytanie o przyszłość największego pracodawcy w naszym mieście. Przewodniczący Seweryn nie jest optymistą tym bardziej, że w marcu mają być kolejne redukcje.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe