Zabezpieczyli ponad 2 kilogramy amfetaminy i około 300 gramów marihuany

  • 05.03.2020, 10:45
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2020-03-05policja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Starachowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 30 lat podejrzanych o posiadanie narkotyków. Kryminalni łącznie zabezpieczyli ponad 2 kilogramy białego proszku, który wstępnie zidentyfikowano jako amfetamina oraz blisko 300 gramów prawdopodobnie marihuany. Ustawodawca za posiadanie znacznych ilości narkotyków przewidział karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach mieli podejrzenia, że dwóch mieszkańców naszego miasta może mieć związek z narkotykowym procederem. W poniedziałek zapukali do drzwi ich mieszkań. Podczas czynności w miejscu zamieszkania 24-latka mundurowi znaleźli ponad 2 kilogramy białego proszku, który wstępie zidentyfikowano jako amfetamina oraz blisko 300 gramów najprawdopodobniej marihuany. U 30-latka zabezpieczyli około 2 gramów zielonego suszu. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj usłyszeli zarzuty, sąd tymczasowo aresztował 24-latka na trzy miesiące, a wobec 30-latka zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe. 24-latkowi za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Czyn 30-latka zagrożony jest karą do 3 lat więzienia.

Kolejne działania kryminalnych również zakończyły się tymczasowym aresztowaniem. Tym razem 29-letniego mieszkańca gminy Pawłów. We wtorek podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli 100 gramów zielonego suszu, który wstępnie zidentyfikowano jako marihuana, około 40 gramów białego proszku i 28 tabletek prawdopodobnie ekstazy. 29-latek odpowie nie tylko za posiadanie znacznych ilości narkotyków ale także za ich przetwarzanie. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe