Szkolny klub Pieniądza w ZSZ nr 2

  • 06.03.2020, 07:22
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Szkolny klub Pieniądza w ZSZ nr 2
W roku szkolnym 2019/2020 Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach podpisał porozumienie o współpracy realizacji projektu pt.,, ŚWIĘTOKRZYSKIE MISTRZOSTWA EKONOMICZNE” z Akademicką Fundacją Staropolską. Partnerem merytorycznym jest Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach. Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, w terminie od 31 października 2019 roku do 30 kwietnia 2020 roku, na terenie województwa świętokrzyskiego.

Celem głównym projektu jest propagowanie wiedzy z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości wśród młodzieży, oraz ich rozwój ich umiejętności rynkowych jako konsumentów oraz potencjalnych biznesmenów.

W ramach projektu w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach powstał Szkolny Klub Pieniądza, którego opiekunem jest pani Joanna Zielińska. Celem jego działalności jest: popularyzacja wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości wśród młodzieży, wykraczających poza standardowy program nauczania.

Członkowie Szkolnego Klubu Pieniądza podjęli trud uczestnictwa w konkursie plastycznym organizowanym przez Akademicką Fundację Staropolską „Bezpieczeństwo ekonomiczne konsumenta”, który jest organizowany w ramach projektu „Świętokrzyskie Mistrzostwa Ekonomiczne”, realizowanego przez Akademicką Fundację Staropolską w partnerstwie ze Staropolską Szkołą Wyższą w Kielcach. Na ogłoszony konkurs wpłynęło 16 prac, zróżnicowanych nie tylko pod względem techniki wykonania, ale również tematu przewodniego oraz koncepcji jego przedstawienia.

Komisja dokonała oceny formalnej i merytorycznej prac, biorąc pod uwagę m.in. pomysłowość, technikę, wrażenia artystyczne oraz przekaz merytoryczny. Na podstawie rankingu uzyskanych punktów wyłoniono trzech zwycięzców konkursu. Komisja przyznała również pięć wyróżnień w tym dwa należały do Faustyny Sitek (klasa 2 rt) i Aleksandry Zielińskiej (klasa 3 brt) z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach.

21 kwietnia br. wyróżnieni uczniowie wezmą udział w wyjeździe do Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego w Warszawie (wraz z opiekunem z ramienia szkoły).

W ramach projektu w lutym 2020 roku uczniowie Technikum im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez panią dr Elizę Sułkiwicz.

Zakres tematyczny warsztatów obejmował następujące zagadnienia:

1.OD PŁACIDŁA DO ZŁOTEGO.

2.UWAŻAJ-FALSYFIKAT!

3.EUREKA, CZYLI SZUKAMY PRZEPISU NA BIZNES.

4.BLASKI I CIENIE BYCIA KONSUMENTEM.

5.ZARZĄDZAMY BUDŻETEM DOMOWYM.

6.BEZPIECZEŃSTWO FINANSOWE NA CO DZIEŃ.

Dzięki ciekawym warsztatom nasi uczniowie mieli możliwość poszerzy

swoją wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe