Jak rząd walczy z koronawirusem?

  • 09.03.2020, 15:25
  • Iwona Bryła
2020-03-09wojtyszek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Posłowie PiS Agata Wojtyszek i Bartłomiej Dorywalski na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami poruszyli m.in. gorący temat koronawirusa. Informowali o działaniach podejmowanych przez polski rząd dotyczących opieki nad chorymi oraz ochrony przed epidemią.

Parlamentarzyści omówili nową specjalną ustawę w sprawie koronawirusa, która zaczęła obowiązywać od 8 marca. Przewiduje ona m.in. świadczenie pracy zdalnie bez konieczności przychodzenia do firm, wypłatę zasiłków dla rodziców opiekujących się dziećmi w czasie zamknięcia szkół, czy przedszkoli oraz odgórne ustalanie maksymalnych cen na wyroby lecznicze i medyczne oraz produkty spożywcze, które mogą być wykorzystane w przeciwdziałaniu epidemii.

 

Równolegle prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wydał zarządzenie o sposobie finansowania szpitali leczących zakażonych koronawirusem, a Główny Inspektor Sanitarny opublikował stosowne zalecenia.

 

Jak przypomniała poseł Agata Wojtyszek w województwie świętokrzyskim funkcjonują trzy oddziały zakaźne: w Kielcach, Starachowicach i Busku – Zdroju, które w sumie dysponują około 70 miejscami. Natomiast w razie potrzeby jest możliwość wznowienia pracy zamkniętego oddziału w Skarżysku - Kamiennej.

 

Poważne przypadki będą obsługiwać w Świętokrzyskiem trzy karetki pogotowia.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe