Przez koronawirusa gmina straci około 10 mln zł

  • 03.04.2020, 13:54
  • Iwona Bryła
2020-04-03ulgi.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Około 10 - 11 mln zł nie wpłynie do budżetu Starachowic z powodu epidemii koronawirusa - szacuje prezydent Marek Materek. To skutek mniejszej ilości dochodów, także tych związanych z uruchomieniem pomocy gminy dla lokalnych przedsiębiorców.

Gmina Starachowice od 16 marca wprowadziła ulgi czynszowe dla kupców i usługodawców, wynajmujących od niej lokale użytkowe. Osoby prowadzące sklepy spożywcze, drogerie i apteki zapłacą tylko połowę stawki, a ci, którzy musieli zrezygnować z działalności lub ją zawiesić są całkowicie zwolnieni z opłat.

 

Gminy pakiet antykryzysowy dla przedsiębiorców przewiduje z kolei następujące formy wsparcia w regulowaniu podatku od nieruchomości: odroczenie terminu płatności, rozłożenie jej na raty, częściowe lub całkowite umorzenie zaległych rat lub odstąpienie od naliczania odsetek.

 

Jak szacuje prezydent Marek Materek, z tytułu wspomnianych form pomocy oraz braku innych wpływów budżetowych, samorządowe finanse zostaną zubożone o kwotę sięgającą do 11 mln zł.

 

Prezydent dodaje, że w związku z tak dużym uszczerbkiem dla budżetu, trudno w tej chwili wyrokować, czy gmina będzie w stanie uruchomić dodatkowe formy pomocy dla lokalnej społeczności.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe