40 laptopów do zdalnego nauczania

  • 21.04.2020, 10:39
  • Źródło: www.powiat.starachowice.pl
40 laptopów do zdalnego nauczania
Powiat Starachowicki zakupił 40 laptopów, które mają wspomagać uczniów szkół powiatowych w zdalnym kształceniu. Komputery zostały już przekazane do szkół, skąd będzie mogła wypożyczać je młodzież.

Zakup urządzeń możliwy był dzięki udziałowi Powiatu w ministerialnym programie „Zdalna Szkoła”. Miał on na celu eliminowanie terytorialnych różnic w możliwościach dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach. Projekt umożliwiał samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół przy zerowym wkładzie własnym. Całość finansowana jest bowiem z budżetu z Unii Europejskiej, dokładnie z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Wysokość wsparcia dla poszczególnych samorządów uzależniono od liczby uczniów w prowadzonych placówkach.

Powiat Starachowicki pozyskał 100 tys. zł, które umożliwiły zakup czterdziestu 15 calowych laptopów z procesorem intel core i5, pamięcią RAM 8GB, dyskiem twardym SSD 256GB i kamerą. 16 kwietnia br. komputery dotarły do Starachowic.

Zostały przekazane do szkół powiatowych (liceów, zespołów szkół zawodowych i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego), skąd będą je mogli wypożyczać uczniowie. Sprzęt będzie służył realizacji zdalnego kształcenia, wspomagając tych uczniów, którzy nie mają wystarczającego dostępu do tego rodzaju urządzeń w domu.  

- Bez wątpienia jest to istotne wsparcie edukacji w dobie pandemii, chociaż potrzeby zgłoszone przez szkoły były o wiele większe. Opiewały na kwotę pięciokrotnie wyższą od pozyskanej – informuje wicestarosta Dariusz Dąbrowski. - Musimy pamiętać, że w szkołach prowadzonych przez powiat uczy się 3319 uczniów. Pomoc trafi więc do tych uczniów, którzy jej najbardziej potrzebują.

Źródło: www.powiat.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe