Na placu budowy nowych bloków w Starachowicach

  • 29.04.2020, 13:03
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2020-04-29bloki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa zlecona przez władze Starachowic budowa mieszkań na wynajem przy ulicy Marszałka Piłsudskiego. W trzech blokach powstaje łącznie 60 lokali. Wszystkie budynki zostały już doprowadzone do pierwszego piętra, a w jednym trwa wykańczanie drugiego poziomu.

Mieszkaniowa inwestycja realizowana jest na działce w okolicy firmy Graficom oraz Muzeum Przyrody i Techniki. Prace koordynuje miejska spółka – Starachowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Wspólny Dom”. Jej prezes Igor Gajewski oraz prezydent Starachowic Marek Materek są zadowoleni z postępu prac, których tempo jest nawet szybsze, niż zakładano. Wykonawca wybudował już ściany nośne parteru i pierwszego piętra we wszystkich trzech budynkach. W jednym z nich rozpoczęło się wznoszenie drugiego poziomu, a trzecie powinno być gotowe z końcem tego miesiąca.

Równolegle wykonywane są instalacje doprowadzające prąd i ciepło do budynków. To ostatnie będzie dostarczać również gminna spółka Zakład Energetyki Cieplnej.

Inwestycja kosztuje około 11 mln 741 tys. zł i wspierana jest dotacją z Banku Gospodarstwa Krajowego. Bloki mają powstać do 30 marca 2021 roku, a przekazanie mieszkań lokatorom planowane jest latem tego roku.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe