Ułatwienia w korzystaniu z ekoprogramu „Czyste Powietrze”

  • 11.05.2020, 13:48
  • Iwona Bryła
2020-05-11wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Możliwość odzyskania pieniędzy za już zrealizowane prace, szybsze rozpatrzenie wniosków oraz ich objętościowe skrócenie z 17 do 9 stron – to przykłady uproszczeń w ogólnopolskim programie „Czyste Powietrze”, które mają zachęcić większą liczbę mieszkańców do zainwestowania w ekologiczne rozwiązania we własnych domach. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach rozpoczyna przyjmowanie wniosków na nowych zasadach od 15 maja.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach od kilku lat z powodzeniem realizuje rządowy program „Czyste powietrze”, który wspomaga finansowo właścicieli domów jednorodzinnych w wymianie starych pieców grzewczych, stolarki okiennej i drzwiowej, czy instalacji odnawialnych źródeł energii. W tym roku do rozdysponowanie będzie miał niemal 200 mln zł na ten cel, z czego aktualnie przyznał już ponad 8 tysiącom mieszkańców 130 mln zł.

Ministerstwo Klimatu chce, by z „Czystego Powietrza” skorzystało jeszcze więcej osób, dlatego upraszcza procedury i poszerza krąg beneficjentów. Znajdą się wśród nich ci, którzy rozpoczęli, a nawet zakończyli ekoinwestycje w swoim domu pod warunkiem, że wniosek złożą w terminie do 6 miesięcy od rozpoczęcia prac. Ponadto okres rozpatrywania wniosków będzie skrócony z 90 do 30 dni.

Kolejnym ułatwieniem jest m.in. objętościowe skrócenie składanego wniosku z 17 do 9 stron. Korzystne dla mieszkańców zmiany zaczną obowiązywać od 15 maja.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe