Myślami przy Naszym Papieżu

  • 18.05.2020, 13:37
  • Iwona Bryła
2020-05-18papiez.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
18 maja 1920 roku, czyli dokładnie 100 lat temu urodził się Karol Wojtyła, czyli przyszły Papież Jan Paweł II ogłoszony świętym. Dzisiejsza rocznica zjednoczy nas wspomnieniami o naszym wybitnym rodaku, który był także związany ze Starachowicami. Przypomina o tym m.in. tablica na frontonie kościoła pw. Wszystkich Świętych, przy której politycy Prawa i Sprawiedliwości złożyli kwiaty.

Tablica została odsłonięta w pierwszą rocznicę śmierci Świętego Papieża, który zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Jej charakterystycznym elementem jest samochód star z byłej Fabryki Samochodów Ciężarowych w Starachowicach, przebudowany w papa mobile na potrzeby pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. W tym miejscu szef świętokrzyskich struktur Prawa i

Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec złożył dziś rano kwiaty i wygłosił okolicznościowe przemówienie. Parlamentarzysta mówił m.in. o możliwości bezpośrednich kontaktów z Ojcem Świętym, jakie miało szczęście doświadczyć jego pokolenie.

Posłowi towarzyszyły radne powiatowe PiS: Danuta Krępa i Agnieszka Kuś, które mówiły o swoich doświadczeniach związanych z osobą i nauczaniem Jana Pawła II.

Przykościelną tablicę odwiedzali też od rana starachowiczanie trwając w modlitewnej łączności z naszym Świętym Papieżem.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe