Stanowisko firmy Krobel oraz komentarz Urzędu Miejskiego w sprawie odwołania przetargu

  • 22.05.2020, 09:59
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Stanowisko firmy Krobel oraz komentarz Urzędu Miejskiego w sprawie odwołania przetargu

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek w okresie od dnia 17.10.2018 r. do dnia 03.12.2019 r. pięciokrotnie ogłaszał przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Starachowicach przy ul. Bugaj. Wszystkie przetargi kończyły się brakiem wyłonienia nabywcy powyższej nieruchomości.

W dniu 13.02.2020 r. Prezydent ogłosił szósty przetarg, do którego przystąpiła i złożyła najwyższą ofertę starachowicka spółka KROBEL Sp. z o.o. Sp.k.. Niestety ku ogromnemu zdziwieniu, Marek Materek po otworzeniu ofert odwołał przetarg. Uczynił to dopiero po tym, jak poznał ceny i informacje na temat oferentów.

Należy zwrócić uwagę, że odwołanie przetargu może nastąpić jedynie z ważnych powodów, zaś te podane przez Prezydenta nie polegają na prawdzie i stanowią przejaw złej woli Gminy Starachowice. Odwołanie przetargu jest krzywdzące dla spółki KROBEL Sp. z o.o. Sp.k., ale również mieszkańców Gminy Starachowice, która mogła uzyskać środki mile widziane dla budżetu miasta w tak trudnych czasach. Takie działania Prezydenta narażają Gminę Starachowice na rażąco wysokie koszty, ponieważ KROBEL Sp. z o.o. Sp.k. będzie dochodzić swoich racji na drodze sądowej.

Działania Prezydenta stanowią przejaw braku poszanowania i lekceważenia interesów przedsiębiorców, którzy w dobrej wierze przystępują do przetargów organizowanych przez Miasto Starachowice.

Ubocznie wskazać należy, iż na odwołanie przetargu może mieć wpływ również bardzo poważny problem środowiskowy. Gmina Starachowice przeprowadziła bowiem procedurę rozbiórki budynków mieszkalnych nr 30, 24 i 26 na nieruchomości będącej przedmiotem przetargu. Materiały budowlane z rozbiórki, zamiast być wywiezione i zutylizowane na składowiskach przemysłowych , zostały zakopane na terenie tejże nieruchomości. Do niniejszego oświadczenia dołączamy 2 pliki video , jako jedne z wielu posiadanych przez nas dowodów w postaci zdjęć , filmików oraz relacji świadków , na fakt zaistnienia wyżej omówionego procederu. W efekcie również , potencjalny nowy właściciel nieruchomości będzie zatem musiał wykopać materiały budowlane i przeprowadzić ich utylizację, co będzie pociągać za sobą ogromne koszty. Warto zaznaczyć, że w dokumentacji przetargowej nie ma na ten temat żadnej wzmianki.

W powyższych sprawach w dniu 21 maja 2020 roku , przez firmę KROBEL Sp. z o.o. Sp.k. zostały złożone : - pozew do Sądu Okręgowego przeciwko Gminie Starachowice - zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach - wniosek do Wojewody Świętokrzyskiego o objęcie nadzorem działalności Gminy Starachowice.

Z wyrazami szacunku

Prezes Zarządu Komplementariusza

KROBEL Sp. z o.o. Sp.k.

Zbigniew Kroczek

 

Komentarz rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Starachowicach:

Miesiąc bez donosu lub pozwu ze strony pana Kroczka czy Jego Stowarzyszenia byłby miesiącem straconym. Urząd Miejski nie będzie odnosił się do kolejnych zaczepek z tej strony. Skoro został złożony pozew, niezawisły Sąd zajmie się sprawą. Gmina nie ma niczego do ukrycia w tej kwestii. Przetarg mógł zostać odwołany, pozwalają na to przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe