Nowoczesna oczyszczalnia w Piekoszowie dzięki WFOŚiGW

  • 02.06.2020, 16:40
  • Iwona Bryła
2020-06-03wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Piekoszów otrzyma około 29 mln zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na modernizację oczyszczalni ścieków. Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla lokalnej społeczności, zapewni jej bezpieczeństwo ekologiczne.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wesprze finansowo modernizację oczyszczalni ścieków w gminie Piekoszów w powiecie kieleckim. Samorząd otrzyma na ten cel preferencyjną pożyczkę w wysokości prawie 29 mln zł, która niemal w całości pokryje wynoszący 30 mln zł koszt inwestycji. Zadanie ma kluczowe znaczenie dla gminy, którą, w związku z coraz bardziej zawodną pracą starej oczyszczalni, mogła czekać nawet katastrofa ekologiczna.

 

Wójt Piekoszowa Zbigniew Piątek podkreślił, że modernizacja oczyszczalni ścieków to dla jego gminy strategiczna inwestycja.

 

Obecni na uroczystym podpisaniu umowy między WFOŚiGW w Kielcach a gminą Piekoszów wiceminister sportu Anna Krupka oraz posłowie PiS Agata Wojtyszek i Bartłomiej Dorywalski mówili m.in. o poprawie jakości życia lokalnej społeczności, która nastąpi dzięki inwestycji niemal w całości sfinansowanej przez Fundusz.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe