Testy na koronawirusa wśród nauczycieli szkół średnich

  • 03.06.2020, 12:57
  • Iwona Bryła
2020-06-03badanie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zgodnie z zapowiedzią posła PiS Krzysztofa Lipca w Starachowicach odbyły się badania nauczycieli szkół średnich, mające na celu stwierdzenie lub wykluczenie nosicielstwa koronawirusa. Wymazy od pedagogów pobrali żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a testy przeprowadziło Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne w Podzamczu koło Chęcin.

Badania kadry pedagogicznej starachowickich szkół średnich są podyktowane troską o bezpieczeństwo zdrowotne tegorocznych maturzystów. Chęć uczestnictwa w testach wyraziło ponad 200 nauczycieli ze wszystkich placówek, w których odbędą się egzaminy dojrzałości.

Materiał do badań pobrali od pedagogów żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dyrektor I LO Dariusz Lipiec, który sam poddał się badaniu mówi, że to bardzo cenna inicjatywa w perspektywie rozpoczynających się już w poniedziałek sprawdzianów maturalnych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe