Miliony na sprzęt dla strażaków ochotników

  • 23.06.2020, 14:12
  • Iwona Bryła
2020-06-23wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
286 Ochotniczych Straży Pożarnych ze Świętokrzyskiego otrzyma wsparcie finansowe od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Druhowie przeznaczą je na sprzęt ratowniczy. Wśród obdarowanych są też jednostki z powiatu starachowickiego.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach rozdysponował ponad 1 mln 750 tys. zł w ramach programu „Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie świętokrzyskim”. Wsparcie otrzymały wszystkie jednostki, które prawidłowo złożyły wnioski.

Przedstawiciele obdarowanych jednostek zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie promes, które odbyło się przed siedzibą WFOŚiGW w Kielcach. Wśród nich znaleźli się także druhowie z powiatu starachowickiego: z Rudy, Lubieni, Stykowa, Brodów (gmina Brody), Wąchocka, Wielkiej Wsi, Parszowa (gmina Wąchock), Gadki, Ostrożanki, Osin, Tychowa Starego, Tychowa Nowego, Trębowca i Jagodnego (gmina Mirzec). Zastępca świętokrzyskiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej Grzegorz Rajca zaznaczył, że ochotnicy już od dawna są istotnych wsparciem dla oddziałów zawodowych, dlatego ważne jest, by dysponowali profesjonalnym sprzętem.

W spotkaniu wzięli też udział politycy, którzy wskazywali na zasadność wspierania jednostek OSP wnoszących cenny wkład w budowanie poczucia bezpieczeństwa społecznego.

To jeszcze nie koniec działań WFOŚiGW wspierających jednostki ochotnicze. W tym tygodniu ruszył nabór wniosków na dofinansowania do termomodernizacji remiz, w tym modernizacji ich systemów ogrzewania.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe