Kamienna w Wąchocku pod kontrolą

  • 25.06.2020, 15:29
  • Iwona Bryła
2020-06-25wachock.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rzeka Kamienna w Wąchocku przekroczyła stan alarmowy, ale do powodzi jeszcze nie doszło. Sytuację na bieżąco obserwują lokalne władze i strażacy. Przyszłość będzie zależeć od tego czy ulewy odpuszczą, czy powrócą.

Rzeka Kamienna w Wąchocku na razie tylko straszy powodzią. Co prawda jej poziom przekroczył stan alarmowy wynoszący 190 cm i jak poinformowała w mediach społecznościowych starachowicka straż pożarna 24 czerwca o godzinie 19.30 wynosił 208 cm, a władze Wąchocka ogłosiły alarm przeciwpowodziowy. Ale jak mówi wiceburmistrz Sebastian Staniszewski w ciągu ostatniej doby lustro Kamiennej się nie podniosło. Co prawda wpuszczenie do jej nurtu części wody z wąchockiego zbiornika podniosło poziom o dalsze kilkanaście centymetrów, jednak nie zostały przy tym zalane domy, czy ulice.

 

Teraz wszystko zależy od tego, czy gwałtowny deszcz się powtórzy, czy już nie wróci. Gmina Wąchock jest na kryzys przygotowana: zgromadziła kilka tysięcy worków na piasek do uszczelniania brzegów rzeki i 600 metrów rękawów przeciwpowodziowych, ma też zapewnione wsparcie ze strony Wojsk Obrony Terytorialnej.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe