Seniorze uważaj na oszustów!

  • 22.07.2020, 10:45
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Seniorze uważaj na oszustów!
Wczoraj do policjantów ze starachowickiej komendy wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących prób oszustw na tzw. „wnuczka”. Niestety w jednym przypadku cel przestępców został osiągnięty. Seniorzy stracili 25 000 złotych. Pamiętajmy, aby w przypadku telefonu z prośbą o pieniądze, skontaktować się z własną rodziną przed, a nie po przekazaniu pieniędzy obcej osobie.

Cały czas apelujemy do osób starszych o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami, które dzwonią z prośbą o pożyczkę albo pomoc finansową w dramatycznej sytuacji. We wszystkich takich przypadkach zastanówmy się dwa razy i każdą najmniejszą wątpliwość starajmy się rozwiać, ponieważ możemy rozmawiać z przestępcą podającym się za wnuczkę lub córkę, a nie z członkiem swojej rodziny.

Wczoraj do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących prób oszustw na tzw. „wnuczka”. Niestety w jednym przypadku przestępcom udało się oszukać seniorów na kwotę 25 000 złotych.

Na numer stacjonarny 75-letniej mieszkanki Starachowic zadzwoniła kobieta podająca się za synową. Oszustka powiedziała że potrzebuje pieniędzy na zamknięcie lokaty w banku. Po pewnym czasie do mieszkania przyszedł mężczyzna, któremu zostały przekazane pieniądze w kwocie 25 000 złotych.  

Dlatego przypominamy że schemat działania oszustów za każdym razem wygląda bardzo podobnie i w tych przypadkach również tak było. Zazwyczaj na telefon stacjonarny dzwoni oszust podający się za członka rodziny lub policjanta. Opowiada wymyśloną historie, np. że potrzebuje pomocy ponieważ ma problemy finansowe. I jeżeli takiej osobie uda się nabrać rozmówcę to najczęściej dochodzi do przekazania pieniędzy. Dlatego zawsze pamiętajmy, że osoba dzwoniąca do nas i podająca się za członka naszej rodziny w rzeczywistości może nim nie być.

Pamiętajmy, aby o każdym takim przypadku niezwłocznie informować Policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów i znajomych, może to uchronić inne osoby przed utratą oszczędności swojego życia.  

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe