Pieniądze na walkę z koronawirusem w powiatowych placówkach opiekuńczych

  • 24.07.2020, 11:36
  • Iwona Bryła
2020-07-24piecza.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiat starachowicki otrzymał wsparcie z budżetu państwa i Unii Europejskiej na zwalczanie skutków epidemii koronawirusa w domach pomocy społecznej i placówkach rodzicielstwa zastępczego. Dwie dotacje w łącznej wysokości ponad 370 tys. zł zostaną przeznaczone m.in. na zdalną edukację dzieci oraz wypłatę nagród dla pracowników zaangażowanych w walkę z infekcją.

Ponad 74 tys. zł pochodzące z budżetu państwa, powiat przeznaczy na domy pomocy społecznej, m.in. na gratyfikacje dla pracowników narażonych na negatywne skutki epidemii koronawirusa.

Blisko 300 tys. zł trafi z kolei do 110 jednostek pieczy zastępczej i placówek opiekuńczo – wychowawczych. Ta pomoc pochodzi z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe