Druga transza pomocy dla strażaków ochotników od WFOŚiGW

  • 25.08.2020, 13:43
  • Iwona Bryła
2020-08-26wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Świętokrzyska ochotnicza straż pożarna znów może liczyć na wsparcie ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Ruszył nabór wniosków na sfinansowanie zakupu odzieży ochronnej i sprzętu ratowniczego. Każda jednostka może otrzymać do około 6 tys. zł, a w sumie do rozdysponowania jest ponad 366 tys. zł.

Tegoroczne wsparcie finansowe od kieleckiego Funduszu dla strażaków, w tym pełniących służbę ochotniczą, jest rekordowe. Budżet pomocowy wyniósł ponad 10 mln zł. Zakup 20 samochodów, termomodernizacja ponad 30 remiz, czy dofinansowanie pojazdu ratownictwa wodnego dla wojewódzkiej komendy PSP – to wybrane przykłady celów, na jakie już przyznano pieniądze.

 

Ponadto dzięki WFOŚiGW w Kielcach strażacy z niemal 300 świętokrzyskich jednostek ochotniczych mogli pracować w odpowiednich ubraniach ochronnych i z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Na wyposażenie niezbędne do pełnienia służby ratowniczej przeznaczono w sumie 1 mln 750 tys. zł. Teraz wystartowała druga odsłona tego programu pomocowego. WFOSiGW czeka na wnioski od OSP do 18 września.

 

O dotychczasowej pomocy dla strażaków i jej kontynuacji była mowa na konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie kieleckiego Funduszu. Jednym z gości był Grzegorz Rajca, zastępca świętokrzyskiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej. Wyraził on wdzięczność za podnoszenie komfortu pracy jednostek ochotniczych, których służba już od dawna stanowi niezastąpione dopełnienie pracy funkcjonariuszy zawodowych.

 

Obecni na konferencji parlamentarzyści z Prawa i Sprawiedliwości zgodnie chwalili przyjęty przez obecne kierownictwo WFOŚiGW w Kielcach trend, roztoczenia szczególnej opieki finansowej nad strażą pożarną.

 

Poseł Andrzej Kryj zauważył, że wbrew słowom ministra finansów z poprzedniej ekipy rządzącej, pieniądze się znalazły i to w imponującej ilości. W ciągu ostatnich 4 lat, co pokazał też prezes kieleckiego Funduszu Ryszard Gliwiński, poziom finansowania OSP wzrósł bowiem ponad 32 razy.

 

 

 

 

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe