Nowy wóz i sprzęt dla OSP z Pawłowa i Rudy

  • 11.09.2020, 12:37
  • Iwona Bryła
2020-09-11osp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ochotnicze jednostki straży pożarnej z Pawłowa i Rudy skorzystały z dwóch programów pomocowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Dzięki temu, a także finansowemu wsparciu gminy, druhowie z Pawłowa mogą wyjeżdżać na akcje wozem wartym niemal milion złotych. Ochotnicy z Rudy w gminie Brody mogli z kolei pozwolić sobie na zakup radiotelefonów.

Ochotnicza Straż Pożarna w Pawłowie wyjeżdża do akcji samochodem, którego nie powstydziliby się ich koledzy z formacji zawodowej. Jego koszt to 910 tys. zł. Suma zawrotna dla tutejszych druhów, ale z pomocą ruszyła m.in. gmina Pawłów oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Jak mówi Jacek Saramak prezes OSP w Pawłowie, główną zaletą nowego samochodu jest możliwość zabrania dużej ilości wody do celów przeciwpożarowych.

OSP z Rudy w gminie Brody skorzystała z programu WFOŚiGW w Kielcach, który dofinansowuje zakup sprzętu ratowniczego, wykorzystywanego w codziennej służbie. Dzięki temu druhowie zakupili radiotelefony, będą też mogli sobie pozwolić na nowe hełmy i ubrania.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe