Jubileuszowe X Noce Teatralne przeszły do historii

  • 14.09.2020, 14:43
  • Maciej Cieciora
2020-09-14noce.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
To już 10 lat od kiedy w Starachowicach odbywają się Noce Teatralne. Tegoroczne były szczególne, bo jubileuszowe, a program festiwalu wielu mógł zaskoczyć. 11 września przed starachowicką publicznością wystąpił Teatr Panopticum z Lublina oraz Ireneusz Krosny. Organizatorzy zaplanowali również warsztaty aktorskie, które poprowadził Marek Siudym.

Jak co roku publiczność powitała Lidia Pokuszyńska, prezeska Stowarzyszenia Promocji Talentów przy MDK w Starachowicach. W programie tegorocznego festiwalu znalazły się dwa spektakle wystawione w Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki. Był to ,,Marsz Polonia" w reżyserii Mieczysława Wojtasa wystawiony przez Teatr Panopticum z Młodzieżowego Domu Kultury ,,Pod Akacją" w Lublinie. Drugim spektaklem był ,,Muzyczny Świat Teatru Panopticum", za który odpowiadał Piotr Teserowicz. Po drugiej przerwie widzowie mogli obejrzeć najlepsze sceny wokalno- muzyczne, wybrane z wcześniejszych spektakli lubelskich artystów.


Gościem specjalnym X Nocy Teatralnych był Ireneusz Krosny, który przyjechał do Starachowic z programem ,,Mowa Ciała". Najpopularniejszy polski mim rozbawił publiczność teatralną do łez. Kolejnego dnia organizatorzy przygotowali dla chętnych warsztaty aktorskie, które w Parku Kultury poprowadził aktor Marek Siudym. Organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie Promocji Talentów przy MDK w Starachowicach, Park Kultury, MPiT oraz ZSZ nr 1 w Starachowicach.

Maciej Cieciora

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe