Koncert „Nie zastąpi Ciebie nikt”

  • 15.10.2020, 10:59
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Koncert „Nie zastąpi Ciebie nikt”

Kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach, ul. Złota

niedziela, 18 października 2020 r.

W programie:

Utwory o tematyce sakralnej nawiązujące do myśli, dziedzictwa i działalności

Ojca Świętego Jana Pawła II w 100 rocznicę Jego urodzin

oraz obchodów Roku św. Jana Pawła II uchwalonego przez Sejm i Senat

Rzeczpospolitej Polskiej

Wykonawcy koncertu:

Chór Mieszany „Kamerton”

Chór Kameralny „Portamento”

Chór Żeński „Kamerton”

Bożena Magdalena Mrózek – dyrygent

Diana Kosmala – słowo wiążące


 

Chór Mieszany „Kamerton” rozpoczął swoją działalność jesienią 2014 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach. Aktualnie swoje zamierzenia artystyczne realizuje w Parku Kultury. Chórzyści to byli wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury, instruktorzy MDK oraz grono przyjaciół, dla których śpiew jest wspólną pasją.

Repertuar chóru obejmuje przede wszystkim utwory o tematyce sakralnej, ale chór chętnie śpiewa także opracowania pieśni i piosenek ludowych oraz utworów rozrywkowych. Chórzyści uczestniczą w warsztatach wokalnych, m.in. z prof. Elżbietą Wtorkowską, Joanną Łukaszewską, dr Ksenią Miśkiewicz. Zdobyte nagrody i wyróżnienia świadczą o reprezentowanym przez chór wysokim poziomie artystycznym, m.in.: w Rzeszowie, Lublinie, Białymstoku, Będzinie, Skarżysku – Kamiennej, Włoszczowie, Daleszycach.

 

Chór Kameralny „Portamento” od jesieni 1992 roku do 31 maja 2020 roku działał w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach, a od 1 czerwca 2020 jest związany ze starachowickim Parkiem Kultury. Chór tworzą dziewczęta ze starachowickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Różnorodność repertuarowa pozwala na udział chóru w wielu koncertach w ważnych ośrodkach kultury w Polsce, m.in. w filharmoniach: w Łodzi, Wrocławiu, Kaliszu, Szczecinie, Kielcach; w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie oraz w wielu obiektach kultu religijnego. Chór zdobywa nagrody i wyróżnienia na konkursach i festiwalach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in. w Łodzi, Tarnowie, Kaliszu, Międzyzdrojach, Rzeszowie, Radomiu, Niepołomicach, Częstochowie, Balchik/Bułgaria. Wielokrotnie reprezentował Powiat Starachowicki na Dniach Kultury Polskiej w miejscowości Bar na Ukrainie. Koncertował również w Niemczech, Anglii i Czechach. Tegoroczne osiągnięcie chóru to Złota Harfa Eola na 42 edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej w Kaliszu.

Chór Kameralny „Portamento” jest uczestnikiem ogólnopolskiego projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska realizowanego przez Narodowe Forum Muzyki ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiatu Starachowickiego.

 

Chór Żeński „Kamerton” to najmłodszy zespół wśród wykonawców – powołany we wrześniu 2020 roku w Parku Kultury. Chórzystki to żeńska część chóru mieszanego „Kamerton” oraz Panie, które początek weekendu lubią rozpocząć śpiewająco (zajęcia prowadzone są w piątki). Repertuar obejmują utwory przygotowywane na najbliższe jesienne wydarzenia 2020 roku czyli Koncert papieski oraz Koncert „Bogu i Ojczyźnie” zaplanowany na 11 listopada.

Zapraszamy do udziału w tym chórze chętne Panie, które ukończyły 20 rok życia.

 

Bożena Magdalena Mrózek, doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej dyrygentura, jest dyrygentem wszystkich trzech zespołów chóralnych.

Nauczyciel dyplomowany, aktualnie instruktor w Parku Kultury; absolwentka Wyższej szkoły pedagogicznej w Kielcach; studiów podyplomowych w dziedzinie emisji głosu i chórmistrzostwa w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych w zakresie logopedii w Kielcach. Ukończyła kurs kwalifikacyjny instruktora tańca nowoczesnego w Krakowie oraz Studium Carla Orffa w Warszawie. Uczestniczy w wielu sympozjach, szkoleniach, warsztatach i webinarach w zakresie zbiorowej emisji głosu oraz prowadzenia zespołu chóralnego.

W latach 2006 – 2014 była koordynatorem regionalnym Ogólnopolskiego Programu Śpiewająca Polska, a od roku 2015 pełni funkcję kuratora regionalnego projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska.

W roku 2018 została uhonorowana Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe