Ruszył przetarg na oczyszczenie Pasternika

  • 16.10.2020, 12:05
  • Iwona Bryła
2020-10-16pasternik.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na oczyszczenie zbiornika wodnego Pasternik. Otwarcie ofert zaplanowano na 27 października. Wykonanie tych prac będzie pierwszym krokiem do przywrócenia akwenowi funkcji rekreacyjnej.

Gmina chce, by oczyszczanie dna Pasternika zakończyło się we wrześniu 2022 roku. Na razie szuka wykonawcy, ale jak zapowiada prezydent Marek Materek w najbliższych miesiącach zostaną także ogłoszone przetargi na szereg prac, przywracających atrakcyjny wygląd otoczeniu zbiornika wodnego (zagospodarowania północnej linii brzegowej, modernizacja grobli na całej długości, wykonania pętli autobusowej na końcówce ulicy Kieleckiej, naprawa kładki na rzece Kamiennej).

 

Prezydent podkreśla, że Pasternik należy do wizytówek naszego miasta, dlatego dbałość o to miejsce to jedno z najważniejszych wyzwań, jakie sobie postawił.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe